Τετάρτη 18 Απριλίου 2012

FC Bayern München - Real Madrid

Γεια σας...

Στο χθεσινό αγώνα ο οποίος διεξήχθη στο Μόναχο σε ένα από τα πιο όμορφα στάδια του κόσμου το ALLIANZ ARENA η Bayern München συνέτριψε τη βασίλισσα Real Madrid με σκόρ 2-1 υπέρ της Βαβαρίας.Το σκορ άνοιξε ο Ribery ο οποίος έδωσε στην bayern το προβάδισμα. Στη συνέχεια η Real Madrid επιτέθηκε και λίγα λεπτά αργότερα μπόρεσε να ισοφαρίσει με ένα εντυπωσιακό γκολ του Ozil.Στο δεύτερο ημίχρονο η Βαβαροί πίεσαν την Βασίλισσα και φάνηκε ότι οι Γερμανοί παίζαν πολύ καλύτερα και δικαίως στο 90 με ένα εντυπωσιακό γκολ του Striker Mario Gomez η Bayern δημιούργησε το τελικό σκορ 2-1,και όπως λένε στο τέλος νίκάνε οι Γερμανοί.